Отборът на Локомотив (Пловдив) победи тима на ЦСКА 1948 с

...

Локомотив загря за първенството с победа над ЦСКА 1948

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи отбора на ЦСКА 1948 с 2:1 в генерална инспекция преди началото на новия сезон в Първа лига. Попаденията за пловдивчани осъществиха Бирсент Карагарен в 6-ата минута и Филип Михалевич в 63-ата от дузпа. За " алените " прецизен бе Виктор Василев в 35-ата минута. Пловдивчани показаха новите си екипите за сезон 2018/19 пред своите последователи, пристигнали да изгледат дуела на стадион " Локомотив " в парк " Лаута ".  Локомотив Пд - ЦСКА 1948 @@@
Срещата стартира мощно за Локомотив (Пловдив) и още в 6-ата минута капитанът на “смърфовете” Бирсент Карагарен се възползва от добра топка, подадена към него. Нападателят на Локомотив, без да се замисли, насочи мощен диагонален изстрел към вратата на Емил Михайлов, който не остави късмет на стража да се намеси. След попадението " черно-белите " продължиха да бъдат по-активни от своя противник, само че офанзивите им спираха малко преди наказателното поле на ЦСКА 1948. В 17-ата минута Филип Михалевич бе покрай това да удвои преднината на своя тим, само че ударът му с глава мина около десния непряк дирек на Михайлов. Макар и срещата да имаше другарски темперамент, футболистите на ЦСКА 1948 направиха няколко груби нарушавания, след които двама състезатели на " алените " бяха глобени с жълт картон. В идващите минути футболистите на Валентин Илиев изнесоха играта напред и разумно изравниха резултата посредством Виктор Василев в 35-ата минута. Футболистът на “червените” се възползва от неточност в отбраната на Локомотив и вкара топката във вратата на Милина. В 40-ата минута тимът на ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Веселин Васев задържа футболист на Локомотив за фланелката, а основният арбитър сподели втори жълт картон на Васев. До края на първата част събитията на терена не претърпяха смяна и двата тима се отдръпнаха на отмора при резултат 1:1.

Локомотив Пд - ЦСКА 1948 @@@

През второто полувреме Николай Цветков влезе на мястото на изгонения Веселин Васев. В 50-ата минута Парвизджон Умарбаев насочи доста добът изстрел под гредата на Емил Михайлов, само че стражът плонжира и мазета топката в ъглов удар. Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев предприе промяна в офанзивата на тима си, заменяйки Светослав Диков с каращия проби Венцислав Гюзелев. В 63-ата минута футболистите на Локомотив (Пловдив) получиха правото да изпълнят 11-метров углавен удар. Зад топката застана Филип Михалевич, който не остави никакви шансове на Емил Михайлов. След попадението на плодвичани играта бе накъсана от осъществяването на смени и в двата състава. В края на полувремето темпото на игра спадна и двата тима мъчно доближиха до положения пред противниковата врата. В 86-ата минута Локомотив пропиля две положителни благоприятни условия за гол. Първо изстрел на Симеон Райков бе избит в ъглов удар, а от последвалия корнер Елитон не съумя да насочи топката добре с глава към вратата на Михайлов. Минута по-късно футболистът на ЦСКА 1948 Николай Цветков бе изведен на стрелкова позиция. Атакуващият халф стреля мощно от упор, само че вратарят на домакините Антони Милина бе на висота и парира удара.
Това бе и последната опция за един от двата отбора да означи гол до края на дуела. Tака Локомотив загря за шампионата с победа пред своя аудитория в последна инспекция от лятната си подготовка.

Локомотив (Пд) - ЦСКА 1948 2:1

1:0 Бирсент Карагарен (6)
1:1 Виктор Василев (35)
2:1 Филип Михалевич (63)

Локо (Пд): Антони Милина, Димитър Везалов, Искендар Джалилов, Игор Банович, Абделхаким Буна, Милош Петрович, Бирсент Карагарен, Филип Михалевич, Йосип Томашевич
Резерви: Мартин Луков, Павлин Евтимов, Мустафа Абулахи, Лукас Масоеро, Анте Аралица, Симеон Райков, Димитър Илиев, Елитон Торета Старши треньор: Бруно Акрапович
ЦСКА 1948: Е. Михайлов, К. Михайлов, Зюмбулев, Стоичков, Дяков, Васев, Димов, Павлов, Маринов, Гущеров, Диков. Резерви: Вълков, Стоичков, Дойчинов, Василев, Калоян Стефанов, Цветков, Борисов, Гюзелев, Петков Старши треньор: Валентин Илиев