Отборът на Ливърпул възстанови преднината си от 13 точки на

...

Ливърпул продължи победния си ход и в новата година

Отборът на Ливърпул възвърне преднината си от 13 точки на върха на класирането във Висшата лига, откакто победи Шефилд Юнайтед с 2:0 вкъщи в финален мач от 21-ия кръг на шампионата.
„ Червените “ започнаха чудесно мача на „ Анфийлд “ и поведоха в резултата още в четвъртата минута посредством Мохамед Салах, а в 64-та минута Садио Мане вкара втори гол за домакините и оформи крайното 2:0.
По този метод мърсисайдци към този момент имат 19 победи и едно тъждество от началото на сезона и водят с 13 точки пред втория Лестър Сити, който е изиграл и мач повече.
Този резултат беляза и една година без загуба за отбора на Юрген Клоп във Висшата лига, като последното проваляне на Ливърпул е от Манчестър Сити на 3 януари 2019. Шефилд заема осма позиция в класирането с актив от 29 точки.
Подробности за развиването на дуела, прочетете в Sportlive.bg.
Източник: actualno.com