Отборът на Лион взе втори престижен скалп във Франция в

...

Лион взе втори престижен скалп, след ПСЖ разплака и Монако

Отборът на Лион взе втори влиятелен скалп във Франция в границите на единствено четири дни. След като в неделя " хлапетата " пречупиха Пари Сен Жермен с 2:1 в мач за шампионата, в сряда вечер под гилотината им падна и Монако в дуел от 1/16-финалите на шампионата за Купата на Франция. Лион победи като посетител с 3:2 и продължава напред, само че насочи и мощно обръщение към противника си за второто място в Лига 1.

Двата отбора ще имат късмет за реванш на 4 февруари на " Луи II ", когато Монако приема Лион в дуел от 24-ия кръг. Двубоят потегли чудесно за домакините, които откриха посредством Стеван Йоветич в 13-ата минута. Бертран Траоре изравни осем по-късно. С два гола на Мариано в 25-ата и 55-ата минута гостите направиха задатъка си удобен. Опрян в стената, тимът на Монако заигра офанзивно и в 71-ата минута Рони Лопеш понижи. В края Камил Глик можеше да вкара мача в продължения, само че не съумя.