Отборът на Лион постигна втора победа от началото на сезона

...

Лион разби Троа в Лига 1

Отборът на Лион реализира втора победа от началото на сезона във Франция. Олимпик се наложи по безапелационен метод с 4:1 над гостуващия Троа, чийто отбор пък инкасира трето следващо проваляне.

Александър Лаказет откри за домакините още в 3-ата минута, само че отборът на Троа стигна до дузпа в последните моменти от първата част и се възползва по най-хубавия метод от нея. Традю изравни за гостите, само че през втората част съставът на Троа не съумя да откри отговор на неспирните офанзиви на домакините.

Минута след подновяването на играта след почивката, Талиафико даде нова преднина на домакините, а в 49-ата минута Лион към този момент водеше с 3:1. Този път прецизен бе Тете. Четвърт час преди края, още веднъж той оформи крайния резултат.