Отборът на Лион постигна важна победа над един от лидерите

...

Лион охлади шампионските амбиции на Ница

Отборът на Лион реализира значима победа над един от водачите във френската Лига 1 Ница. Домакините се постановиха с минималното 1:0, а единствения гол в срещата бе дело на Орел Мангала през първото полувреме.

Ница, който действително е единственият съперник на ПСЖ за първото място, влезе в мача като любимец, само че гостите по този начин и не съумяха да разпрострат цялостния си капацитет.

Мангала откри за домакините още в 22-ата минута, като попадението му се оказа и само в срещата.

Гостите бяха надалеч по-добрия отбор на терена, само че по този начин и не съумяха да завладяват вратата на Антони Лопес.

Така Лион съумя да направи услуга на водача Пари Сен Жермен, който в случай че победи отбора на Нант в събота, ще усили преднината си пред Ница на цели 14 точки.