Отборът на Лил победи с 1:0 Бордо в двубой от

...

Лил продължава добрата серия във Франция

Отборът на Лил победи с 1:0 Бордо в дуел от 36-ия кръг на френската Лига 1. Лил към този момент седем мача е без проваляне във Франция, а Бордо позволи пета поредна загуба.

Лил има 72 точки на второто място във краткотрайното класиране, а Бордо е 14-и с 38 точки все още.

Победният гол за домакините падна в 27-ата минута. Лоик Реми бе прецизен за 1:0. Гостите останаха с човек по-малко в 88-ата минута, когато бразилецът Пабло получи пряк червен картон.

Джонатан Иконе прати страховит пас към Реми в 27-ата минута и той не стреши, с цел да даде задатък на Лил. Четири минути по-късно Иконе се озова в добра позиция, само че отбраната на Бордо се оправи.

В 58-ата Майк Майгнан се намеси в точния момент при акция на Джими Бриан. Две по-късно Никола Пепе имаше добра опция, само че стреля над вратата на Бордо.