Отборът на Левски завърши наравно 1:1 при домакинството си на

...

Левски не успя да победи Локомотив Пловдив на Герена“

Отборът на Левски приключи наедно 1:1 при семейството си на Локомотив Пловдив в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

„ Сините “ откриха резултата на стадион „ Георги Аспарухов “ в 18-ата минута, когато Филип Кръстев центрира от фаул от десния фланг в наказателното поле на „ смърфовете “, където Хосе Кордоба с глава продължи топката за Ивелин Попов, който също с глава се разписа в долния ляв ъгъл на стража Динко Хоркаш.

„ Черно-белите “ възвърнаха равенството четвърт час преди края на постоянното време, когато Димитър Илиев изведе по десния фланг на нападението Матеус Силва, който центрира топката към границата на пеналтерията на Левски, където връхлитащият Джовани с изстрел от придвижване по земя се разписа в мрежата зад стража Пламен Андреев.

В класирането Левски е пети с 26 точки, до момента в който Локомотив Пловдив е четвърти с 29 пункта, колкото има и първенецът Лудогорец. „ Орлите “ заемат третото място. На върха са ЦСКА и ЦСКА 1948 идентичен брой точки – по 31.