Отборът на Левски София спечели третото място в НВЛ, след

...

Левски София спечели третото място в НВЛ при жените

Отборът на Левски София завоюва третото място в НВЛ, откакто се наложи над Славия с 3:0 (25:15, 25:21, 25:21) като посетител в зала " Панайот Пондалов " във втория мач от плейофния конфликт.

„ Сините “ заслужиха бронзовите медали в шампионата с 2:0 победи. Те завоюваха в първата среща с 3:1 гейма като домакини.

Гостите от Левски София започнаха по-активно и последователно натрупаха задатък до 15:7 в първия гейм, който затвориха при 25:15.

„ Сините “ владееха самодейността и във втората част, въпреки домакините да се държаха покрай съперника и на моменти намаляваха изоставането си единствено на 1 точка. Славия означи за 21:22, само че с три следващи точки Левски София взе втория гейм с 25:21.

Волейболистките на Левски София бяха водещи в резултата и в третата част до 16:16, когато Славия изравни и след това поведе с 21:18. Страхотна крайна серия от седем следващи точки обаче изведе гостите до триумфа.