Отборът на Левски при набор 2004 година спечели Купата на

...

Левски взе купата на България след драма с ЦСКА-София при набор 2004

Отборът на Левски при набор 2004 година завоюва Купата на България. Талантите на " сините " победиха връстниците си от ЦСКА-София в доста трагичен конфликт на стадион " Витоша " в Бистрица. Левскарите завоюваха след осъществяване на дузпи с 5:3, а постоянното време приключи 1:1.

Финал за Купата на България Левски - ЦСКА - София(набор 2004) @@@Павел Жабов, който е наследник на някогашния футболист на " армейците " Петър Жабов, даде задатък на " алените " в 41-ата минута. Талантливият наследник на треньора на Атанас Борносузов - Йоан стреля от фаул, вратарят Калоян Славчев не се намеси добре и прати топкаа в краката на младия Жабов, който се разписа за 1:0.
 Финал за Купата на България Левски - ЦСКА - София(набор 2004) @@@
Играчите на Йордан Петков обаче изравниха в 53-ата минута с попадение на Виктор Атанасов. Нападателят на " сините " се откъсна от отбраната на " алените ", откакто негов съотборник изрита топката напред. Атанасов надбяга отбраната и самичък против вратаря Иван Маринов вкара за 1:1.
Георги Чорбаджийски, който е брат на Божидар Чорбаджийски, се размина с попадение, защото вратарят Славчев избави негов удар.
Атанасов беше доста деен за " сините ", само че все пак Левски също не съумя да вкара втори гол и срещата приключи наедно.
При дузпите Кьосов даде задатък на Левски, а Славчев избави удара на Влаевски, Арахангелов, Димов и Атанасов бяха точни за " сините ", до момента в който Лозанов, Чорбаджийски и Жабов вкараха за " алените ", Георги Атанасов означи петата дузпа и Левски стана притежател на Купата на България.
Това бе първият от трите финала в шампионата. В сряда Левски и Ботев (Пловдив) ще спорят в Горна Оряховица при набор 2002 година, а в четвъртък Септември и Черно море при набор 2000 година във Велико Търново.

Финал за Купата на България Левски - ЦСКА - София(набор 2004) @@@ЛЕВСКИ - ЦСКА-София 1:1 (5:3 след дузпи)
0:1 Павел Жабов (41)
1:1 Виктор Атанасов (53)
1:0 Емил Кьосов (Л)
1:0 Мартин Влаевски (Ц) - пропуск
2:0 Николай Арахангелов (Л)
2:1 Йоан Лозанов (Ц)
3:1 Денис Димов (Л)
3:2 Георги Чорбаджийски (Ц)