Отборът на Левски победи Славия с 1:0 като домакин в

...

Левски се отдалечи от зоната на изпадащите |

Отборът на Левски победи Славия с 1:0 като хазаин в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Така " сините ", които отстъпиха на същия противник в шампионата за купата на страната през седмицата, се изкачиха на осмо място с 27 точки, а " белите " са с осем зад тях и на 12-а позиция.

Първото полувреме приключи наедно 0:0, а развръзката пристигна в 85-ата минута. Тогава резервата Марин Петков центрира в наказателното поле от статично състояние и Найджъл Робърта се разписа с глава за крайното 1:0 в интерес на " сините ".

В различен мач от кръга ЦСКА загуби с 0:1 като посетител на Берое в Стара Загора. Победното попадение за заралии означи ветеранът Мартин Камбуров от дузпа в 87-ата минута. Така Камбуров към този момент има 250 гола в елита и се приближи на три попадения от върха на Петър Жеков.

ЦСКА 1948 също реализира триумф през днешния ден, пристигнал след гол от дузпа. Столичният отбор победи на националния стадион Ботев Враца с 1:0, като голът вкара Галин Иванов в 75-ата минута.

След триумфа ЦСКА 1948 е 6-и с 31 точки, а Ботев Враца остава предпоследен с 18 точки.
Източник: offnews.bg