Отборът на Левски победи с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21)

...

Левски удари Нефтохимик като гост и спря победната серия на бургазлии при Мартин Стоев

Отборът на Левски победи с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21) гейма като посетител състава на Нефтохимик 2010 Бургас в едно от дербитата на 18-ия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ).

По този метод столичани нанесоха първо проваляне на своя противник под управлението на Мартин Стоев, който завоюва всеки един от първите си шест дуела отпред на настоящия първенец в родното волейболно състезание.

Мачът стартира по-добре за гостите, които в началните минути направиха няколко опита да се откъснат в резултата, само че бургазлии реагираха всякога, с цел да възстановят равенството при 12:12. В идващите минути двата отбора бяха изцяло равностойни, само че в решителните моменти две офанзиви на Владимир Гърков осигуриха на " сините " задатък при 24:22 и макар че първия сетбол не бе осъществен, при втория сервис в навън на домакините обезпечи триумфа за момчетата на Николай Желязков след 25:23.

Втората част започва при поделено превъзходство, с цел да бъдат още веднъж изравнени силите при 13:13. Тенденцията се резервира до 18-ата точка, след която обсада на Майкон Морейра и ас на Венислав Антов помогнаха на Левски да поведе с три пункта при 21:18 и до края столичани не изпуснаха самодейността, удвоявайки преднината си в срещата след 25:21.

Третият гейм стартира с преимущество на страната на Нефтохимик 2010, които взеха задатъка още при 2-1 и повече не го изпуснаха, макар че в края две положителни осъществявания от начален удар на Антов разрешиха на софиянци изравнят при 23:23. Последваха обаче две сполучливи набези за домакините дело на Иван Раич и Георги Петров, с което бургазлии измъкнаха сета след 25:23.

Четвъртата част стартира равностойно, само че в средата ѝ мощни изяви на Майкон Морейра оказа помощ на " сините " да пернат с няколко точки при 16:13. Волейболистите на Мартин Стоев дадоха отговор, заличавайки съвсем изцяло своя пасив при 16:17, само че серия от три следващи пункта направи по този начин, че столичани да се откъснат съществено при 20:16. До края Левски не изпусна контрола върху мача, подпечатвайки крайния триумф след 25:21.

За спечелилите Владимир Гърков бе над всички със своите 24 точки (1 ас), а диагоналът Венислав Антов добави 16. От другата страна Бранимир Грозданов се регистрира с 15 пункта, а със същия актив завърши и Иван Раич.

В класирането Левски излезе на второто място с актив от 41 точки и баланс 14-4, до момента в който Нефтохимик 2010 Бургас остава трети с пункт по-малко и индикатори от 13-5.

Междувременно в различен дуел от 18-ия кръг Берое Стара Загора се наложи мъчно с 3:2 (20:25, 25:21, 20:25, 25:22, 15:10) гейма като посетител на Пирин Разлог.