Отборът на Левски надделя във Вечното дерби с 1:0 благодарение

...

Левски отново удари ЦСКА след автогол, сините вече са втори

Отборът на Левски надви във " Вечното дерби " с 1:0 с помощта на автогол на Стивън Перейра. Победата изкачи " сините " на второто място като дружно с ЦСКА имат по 48 точки, само че в директните конфликти има преимущество.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев не направи нито една смяна в стартовата единайсеторка и на терена бяха същите футболисти, изковали триумфа с 2:0 над Витоша преди няколко дни. Николай Михайлов бе под рамката, а в зашита действаше карето Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш и капитанът Иван Горанов. Кали Тиам и Мартин Райнов играха като опорни халфове, до момента в който Кабрал и Паулиньо оперираха по крилата. Станислав Костов водеше офанзивата, а зад него бе Давиде Мариани.

Наставникът на ЦСКА Любослав Пенев пък бе подредил подопечените си в скица 4-1-4-1. Жанио Бикел игра вместо санкции Кристиан Малинов, а Стивън Перейра бе предпочетен за левия фланг на отбраната вместо Ангел Лясков. На вратата бе Черниаускас, а отбраната оформяха Иван Турицов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров и Стивън Перейра. Пред тях в ролята на опорен халф бе Бикел, а Едвин Джеси, Тиаго Родригес, Рубен Пинто и Евандро действаха зад Али Соу.
 Сериозни награди в Левски при победа над ЦСКА  Левски и ЦСКА се изправят един против различен през днешния ден в 13 ч.
Първото състояние в мача беше за ЦСКА още в 8-та минута. Изстрел на Али Соу рикошира в Горанов и излезе в корнер. При осъществяването му Джеси опита да изненада Михайлов, само че стражът на Левски внимаваше и мазета над гредата. В 17-та минута Джеси стреля, топката стигна до Соу, само че Михайлов се намеси.

Мариани насочи отдалечен шут в 23-та минута, само че прекомерно неопределено. Минута по-късно Соу имаше опция, само че Ники Михайлов излезе, скъсявайки ъгъла и Соу изпрати топката в навън.

Малко преди края на първата част след единоборство сред Горанов и Джеси, играчът на " алените " получи червен картон. Той бутна в лицето Горанов, пробвайки да се измъкне от бранителя, само че реферът Владимир Вълков счете, че Джеси би трябвало да бъде изпъден, а Горанов получи жълт картон. Действията на Вълков вбесиха щаба на Любо Пенев и неговите играчи, които секунди по-късно към този момент изоставаха в резултата.

Паулиньо се измъкна от Турицов и центрира, а Стивън Перейра изпревари Костов за първата топка. За негово страдание обаче не остави никакви шансове на Черниаускас, разстрелвайки го с глава от няколко метра. Футболистите в алено претендираха, че Паулиньо е нарушил разпоредбите против Турицов, само че митингите им нямаха резултат.

Левски можеше да поведе с два гола при започване на втората част, само че Мариани и по-късно Костов не се възползваха от грешките на " алената " защита.
Източник: offnews.bg