Отборът на Левски Лукойл изигра по перфектен начин първия си

...

Левски Лукойл се разправи с Берое на старта в НБЛ

Отборът на Левски Лукойл изигра по съвършен метод първия си дуел от сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига и се наложи при визитата си на Берое (Стара Загора) с 84:65 (19:15; 17:16; 24:17; 24:17) в дуел от програмата на I кръг на родното състезание.

Чавдар Костов беше най-резултатен за спечелилите – 23 точки, а Венцислав Петков се отличи с 16 точки.

Иван Лилов се разписа с 15 точки за старозагорци, а Трей Моузес приключи с „ дабъл-дабъл “ – 12 точки и 10 битки.

Баскетболистите на двата тима за започнаха много сковано, като грешките се редяха една след друга. Първите точки в мача пристигнаха след близо две минути игра, когато Иван Лилов се възползва от неточност на противника и вкара за Берое, само че незабавно по-късно Чавдар Костов наниза тройка - 3:2 за Левски. Последваха мощни минути за столичани, които се откъснаха напред със седем точки, само че е заключителните секунди старозагорци се активизираха и разликата след първите 10 минути бе единствено четири точки - 15:19.

Началото на втората четвърт бе напълно за „ сините “, които направиха няколко отлични отигравания, а Костов бе под пара и донесе на отбора си преднина от 10 точки – 32:22 малко преди средата на интервала. Любомир Минчев взе спиране, като наставленията му дадоха резултат, откакто в останалото време до края на първото полувреме възпитаниците му заиграха много по-добре и справедливо съумяха да стопят изоставането си на половина – 31:36 на почивката.

Играчите на Левски Лукойл бяха по-концентрирани в първите минути на второто полувреме и съумяха да възстановят двуцифрения си задатък след две тройки на Венци Петков и панер на Райт – 44:31. Старозагорци се отпушиха след близо четири минути игра, откакто Лилов беше прецизен от далечно разстояние, само че и това не подвигна домакините, които не приличаха на себе си и разумно след 30 минути Берое изоставаше с 12 точки – 48:60.

Въпреки всичко, домакините от Стара Загора съумяха да се вдигнат при започване на заключителната четвърт, като с съществена заслуга бяха Янев и Моузес, които означиха общо три пъти панер с фал, с което приближиха отбора си на единствено на седем точки - 58:65 при цели седем минути до края на мача. Случаващото се принуди Константин Папазов да вземе спиране, след което Чийтъм наниза две следващи тройки и Левски Лукойл отново се откъсна напред – 71:58, а отсам до края „ сините “ съумяха да задържат задатъка си и се поздравиха с успеха – 84:65.

Берое – Левски Лукойл (15:19; 16:17; 17:24; 17:24)

Берое: Ваклинов, Лилов 15, Дауъл 11, Прайс 4, Мойзес 12 (Янев 6, Карамфилов, Василев, Тонев, Комбаков, Джордж 8, Уолкър 9)

Левски – Лукойл: Костов 23, Великов 2, Минчев 12, Чийтъм 9, Райт 8 (Петков 16, Захариев, Леков, Йънг 7, Смит 7)