Отборът на Левски 2014 спечели дербито на VIII кръг в

...

Отличен Станимир Маринов донесе победата на Левски 2014 в Ботевград

Отборът на Левски 2014 завоюва дербито на VIII кръг в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при визитата си ба Балкан (Ботевград) със 70:67 (24:14; 8:29; 22:10; 16:14).

Станимир Маринов бе над всички в селекцията на Константин Папазов и завърши с 25 точки, а Алекс Симеонов, Веселин Веселинов и Никола Маравич завършиха с по 9 точки.

Девин Брукс се отличи с „ дабъл-дабъл “ за домакините – 17 точки и 12 битки, а Девон Уошингтън вкара 17 точки.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, откакто в първите 10 минути столичани стояха по-добре на терена и съумяха да поведат с двуцифрен задатък – 24:14, само че през втората четвърт домакините от Балкан се разсъниха и на собствен ред поеха надзор върху събитията на терена, което им разреши да стигнат до цялостен поврат и да се откъснат с 11 точки – 43:32.

През третата част двата отбора още веднъж си размениха функциите и разликата стартира да се топи. Баскетболистите на Левски 2014 си върнаха лидерската позиция малко преди средата на интервала – 46:45 след тройка на Хънт, като в оставащото време играта вървеше панер за панер и всичко трябваше да се реши в заключителната четвърт – 54:53 в интерес на столичани.

В последните 10 минути се развихри същинска борба за всеки сантиметър от терена. Балкан и Левски 2014 неведнъж си размниха лидерската позиция, само че в заключителните моменти възпитаниците на Константин Папазов демонстрираха по-висока централизация, а Станимир Маринов не трепна от линията за наказателни удари, с което донесе успеха за гостите от София – 70:67.

Балкан – Левски 2014 67:70 (14:24; 29:8; 10:22; 14:16)

Балкан: Захариев 8, Кочев, Брукс 17, Уошингтън 17, Кешар 11 (Иванов 4, Петков 6, Илиев, Хоутън 4)

Левски 2014: Карамфилов 3, Милов, Маринов 25, Симеонов 9, Маравич 9 (Веселинов 9, Минков 7, Хънт 5, Алипиев 3)