Отборът на Лестър Сити записа осма поредна победа във Висшата

...

Лестър с осма поредна победа и е най-близо до Ливърпул

Отборът на Лестър Сити записа осма поредна победа във Висшата лига на Англия и продължава да държи крепко второто си място, ставайки единственият тим, който е относително покрай водача Ливърпул. Лестър надви с 4:1 при визитата на Астън Вила в следващ мач от 16-ия кръг в Англия. Два гола на Джейми Варди (20’ и 75’) оформиха сметката му на 16 попадения през сезона, а Келечи Ихеаначо (41’) и Джони Еванс (49’) осъществиха другите попадения за „ лисиците”. Джак Грийлиш вкара гола за Вила в 45-ата минута.

Така Астън Вила остана на 17-ото място в класирането с 15 пункта и по всичко наподобява, че ще се бори за своето оцеляване.

Стартът на дуела бе динамичен, а първото състояние бе за Лестър след удар на Мадисън, само че Езри Конса блокира опита му. След това пък Ихеаначо достави към Варди, чийто удар бе отразен от Том Хийтън. В десетата минута пък Еванс се оказа в добра обстановка, само че ударът му с глава още веднъж бе избавен от вратаря. Топката бързо бе пратена към Джак Грийлиш, който видя Мат Таргет. Той центрира към Ел Гази, а ударът на египтянина бе в гредата на Лестър.

В 20-ата минута гостите поведоха, откакто Варди бе прецизен, наказвайки неточност на целия тим на Вила при изнасянето. Така нападателят вкара в осми следващ мач попадение за „ лисиците”. Миг по-късно Тайрън Мингс бе сменен от Енгелс, откакто получи контузия по-рано в мача.

В 41-ата минута пък Лестър поведе с два гола, откакто Ихеаначо засече центриране отляво на Мадисън. В добавеното време на мача пък „ виланите” понижиха резултата посредством Грийлиш, който наказа неточност на отбраната на отбора, воден от Брендън Роджърс.

Четири минути след старта на втората част Лестър още веднъж водеше с два гола, откакто Еванс осъществя гол с глава след положително центриране на Мадисън от ъглов удар. Точно той пропусна да вкара гол в 68-ата минута, откакто Варди му подаде, само че ударът бе неакуратен.

В 75-ата минута Варди вкара гол №16 през сезона, засичайки подаване на Денис Прат. Миг по-късно Чаглар Союнчу пропусна да вкара пети гол, откакто стреля с глава.

Това бе и последното по-интересно нещо в мача. В идващия кръг Лестър приема Норич Сити, до момента в който Вила ще гостува на Шефийлд Юнайтед.