Отборът на Лестър прекъсна серията от две поредни загуби, след

...

Лестър се завърна на победния път, но загуби Варди

Отборът на Лестър прекъсна серията от две следващи загуби, откакто разгроми с 4:1 Уест Хам вкъщи в дуел от междинния 24-и кръг в Премиър лийг, само че загуби голмайстора си Джейми Варди, който напусна контузен през първата част. Така " лисиците " се утвърдиха на третото място с 48 точки - цели осем повече от четвъртия Челси и са единствено на три от втория Манчестър Сити. Харви Барнс вкара първия гол от близка отдалеченост в 24-ата минута, а в края на полувремето се регистрира с асистенция за Рикардо Перейра, който удвои. Първата част имаше дълго продължение, откакто Джейми Варди се хвана за подбедрицата и получаваше здравна помощ на терена, преди да бъде сменен. След почивката капитанът на гостите Марк Нобъл понижи от дузпа. Резултатът се задържа до 81-ата минута, когато Келечи Ихеаначо беше фаулиран. Зад топката застана Айосе Перес, който още веднъж даде задатък от два гола за Лестър. В 88-ата още веднъж Перес оформи крайния резултат.