Отборът на Лестър е вече само на точка от лидера

...

Лестър се доближи на точка от лидера Ливърпул

Отборът на Лестър е към този момент единствено на точка от водача Ливърпул в Англия. Фубтолистите на мениджъра Брендън Роджърс още веднъж демонстрираха класа и записаха четвърти триумф като посетител във Висшата лига. Този път в жертва на „ лисиците” падна новакът Лийдс Юнайтед.

Лестър се наложи с 4:1, а Юри Тилеманс се регистрира с две попадения за триумфа. Другите два гола за гостите бяха дело на Харви Барнс и Джейми Варди. Почетното попадение за домакините вкара Стюарт Далас при започване на втората част.

Срещата на „ Елън Роуд” стартира двуостро, а първият късмет за гол бе за домакините. Голмайсторът на тима Патрик Бамфорд пропусна да се разпише с глава от отлична позиция във втората минута.

В ответната офанзива на Лестър обаче, „ лисиците” вкараха за 1:0. Харви Барнс се разписа на празна врата, откакто получи топката от Варди. В 21-ата минута гостите удариха още веднъж, а този път Юри Тилеманс се разписа, откакто довкара избитата от вратаря топка след удар на Джейми Варди.

Веднага след подновяването на играта след почивката Стюарт Далас даде очаквания на своите за освен това от почетна загуба, само че уви.

Лестър още веднъж взе самодейността и осъществя нови два безответни гола, които в последна сметка взеха решение всички в интерес на гостите. Първо Джейми варди вкара четвърт час преди края, а в последната минута, Тилеманс осъществя втория си гол в мача, този път от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след намесата на VAR.

Така Лестър излезе втори във краткотрайното класиране, единствено на точка от Ливърпул. Лийдс е дванадесети.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `