Отборът на Леганес остава на дъното в Ла Лига след

...

Леганес затъва все по-дълбоко

Отборът на Леганес остава на дъното в Ла Лига след едвам две точки при осем завъртяни кръга. Днес кастилският отбор загуби вкъщи с 1:2 от Леванте в ранна среща от съботната стратегия. Валенсианци получиха противоречива дузпа в 44-ата минута, маркирана от Роджър Марти. Хосе Кампаня удвои в 47-ата. В 76-ата Мартин Брайтуайт понижи, а единствено две минути по-късно пропусна дузпа. Първото полувреме на “Бутарке” не предложи задоволително голови обстановки. Минута преди почивката Сиовас чукна Роджър Марти и след консултация с ВАР съдията назначи дузпа за гостите. Потърпевшият Роджър осъществя от 11-те метра за 0:1. В 47-ата Хосе Кампаня осъществя извънреден гол от директен свободен удар. Всеки очакваше центриране поради мястото на нарушаването, вратарят също не беше квалифициран и Кампаня се възползва, с цел да насочи в близкия ъгъл - 0:2. В 76-ата резервата Мартин Брайтуайт сподели страхотна скорост отляво, вратарят Айтор не обяснимо напусна вратата си и нападателят го трансферира - 1:2. Малко повече от минута по-късно " лос пепинерос " получиха дузпа. Брайтуайт реши да стреля ниско към центъра на вратата и стражът Айтор мазета с крайник. Вратарят се оправи и с последвалаат добавка, която не беше толкоз рискова. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 8 кръг, събота 5 октомври  Леганес 1:2краен резулат  Леванте