Отборът на Лацио постигна труден, но ценен успех с 2:1

...

Миг гениалност на Рибери не спря Лацио да се върне на победния път

Отборът на Лацио реализира сложен, само че скъп триумф с 2:1 над Фиорентина в Рим. До 68-ата минута домакините губеха в резултата, само че съумяха да реализират цялостен поврат, с помощта на който не разрешиха на лидера в класинето Ювентус да се откъсне напред.

В 25-ата минута неостаряващият Франк Рибери откри резултата. Французинът реализира самостоятелен пробив по лявото крило, нахлу в наказателното поле и с акуратен удар с десния крайник изпрати топката в долния десен ъгъл на Стракоша.

PRIME FRANCK RIBERY!!!

pic.twitter.com/0pT415Hhbv
— 7. (@FutbolMuu) June 27, 2020
3 минути по-късно Марко Пароло пропиля отличен късмет да изравни. Той засече подаване от корнер с глава, само че право в ръцете на Драговски.

В 49-ата минута Рашид Гезал реши да изненада страна на домакините с непредвиден удар от границите на наказателното поле, само че ударът му срещна горната греда.

В 61-ата минута Никола Миленкович изстреля отдалечен шут, който обаче мина на сантиметри над вратата на Стракоша.

180 секунди по-късно Хони си освободи пространство в наказателното поле след осъществяване на ъглов удар и опита шанса си от границите на пеналтерията, само че Драговски бе на мястото си.

В 67-ата минута обаче вратарят на гостите сгреши съдбовно. Той влезе по забранен метод в краката на съперников състезател и реферът Фабри уточни бялата точка. С осъществяването на дузпата се нагърби голмайсторът на тима Чиро Имобиле. При осъществяването италианецът се ускори, спря и изчака Драговски да се хвърли преди да прати топката в противоположния ъгъл за 1:1 в долния десен ъгъл.

В 83-ата минута обратът стана цялостен. Луис Алберто овладя топката на границите на наказателното поле и с безсърдечен шут в долния десен ъгъл матира Драговски за 2:1.

С този триумф "римските орли " не престават да заемат второто място в Серия А с 65 точки, на 4 зад Ювентус. Фиорентина от своя страна е на 13 място с 31 пункта.

.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `