Отборът на Ковънтри записа първа победа в Чемпиъншип, надделявайки над

...

Ковънтри обърна КПР за първи успех през сезона

Отборът на Ковънтри записа първа победа в Чемпиъншип, надделявайки над Кунс Парк Рейнджърс с 3:2. Успехът за домакините пристигна след цялостен поврат на резултата.

Линдън Дайкс откри за гостите от дузпа в 41-ата минута, само че още до почивката Ковънтри съумя да възвърне равенството посредством Мат Годън.

Развръзката обаче предстоеше през втората част. Калъм О’Хеър даде преднина на отбора „ небесносините”, само че този път равенството бе възобновено от Йоан Барнет за 2:2. Крайното 3:2 в интерес на Ковънтри бе дело на Кайл Макфадзън шест минути преди последния съдийски сигнал.

Това бе първа победа за възпитаниците на мениджъра Марк Робинс през новия сезон. Ковънтри започва акцията в Чемпиъншип с проваляне от Бристъл Сити. В първия кръг пък КПР надви над Нотингам Форест с 2:0.