Отборът на Копенхаген постигна трудна победа с 1:0 в гостуването

...

Копенхаген с трудна победа преди гостуването в София

Отборът на Копенхаген реализира сложна победа с 1:0 в гостуването си на Одензе от 4-ия кръг на шампионата на Дания. Това бе финален мач на възпитаниците на Стале Солбакен преди гостуването им на ЦСКА-София в третия прелиминарен кръг на Лига Европа. Датчаните ще се изправят против " Армейците " в четвъртък от 20:45 часа.

Копенхаген трябваше много да се потруди, с цел да измъкне трите точки в дненшия дуел. Това стана с късен гол на Даме Ндойе в 85-ата минута. 33-годишният сенегалец се разписа с глава от близко след центриране на Расмус Фалк.

Така Копенхаген продължи положителната си серия от 5 следващи победи и 6 мача без загуба във всички шампионати. Отборът се намира отпред в класирането в шампионата на Дания с актив от 9 точки пред Мидтиланд и Брьондби, който са с по 7.