Отборът на Кишварда допусна домакинска загуба с 1:2 от Мезьокьовешд-Жори

...

Гол на Карабельов не бе достатъчен на тима му да се спаси от загуба

Отборът на Кишварда позволи домакинска загуба с 1:2 от Мезьокьовешд-Жори в срещата сред двата отбора от 27-ия кръг в шампионата на Унгария. Голът за домакините бе дело на българския халф Янис Карабельов, само че той се оказа непълен за отбора му да реализира положителен резултат. За госитте нападателят Антонио Вутов остана на аварийна пейка и не се появи в игра.

Гостите поведоха в резултата посредством Марин Юрина в 8-ата минута, само че в 31-ата Карабельов възвърне равенството. Българинът се възползва от неприятната организация в защитата на противника и с удар по земя съумя да прати топката в мрежата зад вратаря, отбелязвайки първия си гол за своя клуб.

Домакините можеха да създадат цялостен поврат, само че в 49-ата минута попадение на Дритон Цамай бе анулирано.

В 67-ата минута гостите стигнаха до триумфа с гол на Бенямин Чеке, който оформи крайното 1:2.

Така Кишварда остава на 2-ото място в класирането с 46 точки. Мезьокьовешд-Жори пък се изкачи до 7-ата позиция с 34 точки.