Отборът на Карабах записа поражение на собствен терен при домакинството

...

Класически Арсенал триумфира без проблеми срещу Карабах

Отборът на Карабах записа проваляне на личен терен при семейството си на Арсенал в среща от група " Е " на Лига Европа.

Двубоят на стадион " Тофик Бахрамов " приключи с триумф за лондончани с 3:0.

Точни в интерес на спечелилите бяха Папастатопулос, Гендузи и дебютантът в европейски клубни шампионати за отбора - Емил Смит Роу.

Така в последните си 11 срещи във всички шампионати, Арсенал към този момент разполага с общо 9 победи и 2 загуби. Арсенал е водач в групата с шест пункта. Карабах е без извоювана точка.

Снимка 381992
Източник:

Халфът на Арсенал Хенрих Мхитарян пропусна мача, като даже не пътува с " топчиите " за Азербайджан от съображения за сигурност. От клуба решиха, че неговото наличие в Баку би било съпроводено с избрани опасности. Причината е дългогодишният политически спор сред Азербайджан и Армения.

Двете страни имат спор за териториалната принадлежност на Нагорни Карабах и не поддържат дипломатически връзки. Гражданите на Армения нямат право да влизат в Азербайджан.

Снимка 339402
Източник:

" Артилеристите " стартираха с победа над Ворксла (Полтава), а Карабах, където играе Симеон Славчев, загуби от Спортинг (Лисабон). Тази вечер обаче домакините нямаха шансове против именития си конкурент.

Резултатът бе открит след единствено 4 минути игра от Папастатопулос, разписал се след асистенция на Монреал.

Осем минути след почивката дебютантът за Арсенал в Европа - Емил Смит Роу бе прецизен за 0:2, възползвайки се от прецизен пас на Иуоби.

Снимка 381993
Източник:

Крайното 3:0 оформи Матео Гендузи, разписал се 11 минути преди последния сигнал, след пас на Лаказет.

Официално: Арсенал без Петър Чех за месец