Отборът на Канада спечели световната титла по хокей на лед

...

20-годишните канадци световен шампион за 20-ти път!

Отборът на Канада завоюва международната купа по хокей на лед за младежи до 20 години за рекорден 20-и път. " Кленовите листа " надиграха на финала в Монреал състава на Чехия с 3:2 след продължение.

Нападателят на Аризона Дилан Гюнтер донесе трофея с надвит гол в 6:22 минута на продължението.

Гюнтер се разписа и в постоянното време, а другото попадение за канадците бе дело на Шейн Райт, който се разписа точно на 19-ия си рожден ден за 2:0. Вратарят на отбора Тома Милик се отличи с 24 спасявания.

Чехите се разиграха в последната третина, когато с два бързи гола в границите на минута, маркирани от Иржи Кулиха и Якуб Кош, изравниха за 2:2 и пратиха мача в продължение.

С триумфа си във финала Канада взе реванша от Чехия за загубата от този противник с 2:5 на старта на шампионата на 26 декември.

В мача за бронзовите медали Съединени американски щати победи Швеция с 8:7, също след продължение. Чаз Лусиус се отличи с хеттрик за триумфа на американците.
Източник: lupa.bg