Отборът на Жирона продължава впечатляващото си представяне от началото на

...

Жирона опъва максимално нервите на Реал Мадрид в Ла Лига

Отборът на Жирона продължава впечатляващото си показване от началото на сезона в испанското футболно състезание след домашен триумф над Алмерия с 5:2 в дуел от осмия кръг.

Жирона си върна втората позиция във краткотрайното класиране в Ла Лига с 25 точки, колкото има и водачът Реал Мадрид. Алмерия остава без победа на последната, 20-а позиция и единствено 3 точки все още.

Гостите от Алмерия поведоха с 2:0 в първата третина на дуела след две попадения на бразилеца Лео Баптистао във втората и 24-ата минути. Иван Мартин понижи за 1:2, вкарвайки гол за Жирона в 37-ата минута.

Домакините обърнаха до 3:2 още до почивката откакто на два пъти в границите на четири минути се разписа Артьом Довбик. 26-годишният украински нападател бе прецизен в 39-ата и 43-ата минути.

Бразилецът Савио повиши на 4:2 в 71-ата минута, а в 85-ата влезлият като запаса уругваец Кристиан Стуани оформи крайното 5:2./БТА