Отборът на Интер победи Парма с 2:1 в двубой от

...

Интер обърна Парма в луд мач на Енио Тардини

Отборът на Интер победи Парма с 2:1 в дуел от 28-и кръг на Серия А. Жервиньо откри за домакините в 15-ата минута, а 5 минути преди края на срещата Стефан де Врай възвърне равенството. И двата тима се "нашариха " с червени картони, откакто първо Томазо Берни си изкара пряк червен картон, макар че бе отвън терена, а по-късно и Юрай Куцка остави отбора си с човек по-малко. В самия завършек на срещата Алесандро Бастони донесе успеха на "нерадзурите ".

Интер пое контрола още в първите минути, само че Парма бе първият тим, който можеше да открие резултата. В 13-ата минута Жервиньо получи брилянтно подаване, което овладя сполучливо, само че шутът му мина настрана от лявата греда.

Само две минути по-късно котдивоарецът се реваншира, откривайки резултата. Жервиньо направи страховит пробив в наказателното поле и преодоля Самир Ханданович с неспасяем удар в долния десен ъгъл.

След попадението "нерадзурите " се изнервиха и започнаха да нападат още по-ожесточено. След 20 минути игра гостите имаха искания за дузпа против Диего Годин, само че съдията Фабио Мореска прегледа обстановката с ВАР и не видя нищо притеснително.

До края на първата част двата тима нападнаха яростно, само че по този начин и не успяваха да стигнат до противниковата врата.