Отборът на Интер Милано спечели трудно с 2:1 при гостуването

...

Интерът обърна последния в Серия А с два гола на Лаутаро Мартинес

Отборът на Интер Милано завоюва мъчно с 2:1 при гостуването на последния в класирането Кремонезе в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Аржентинският национал Лаутаро Мартинес вкара и двата гола за триумфа и " нерадзурите " се изкачиха на второ място в класирането на 10 точки след водача Наполи, който на следващия ден приема Рома в дербито на кръга.

Съставът на Кремонезе, който към момента няма победа от началото на сезона, изненадващо поведе в резултата с първата си офанзива в 11-а минута, когато Давид Окереке бе прецизен с приказен удар в горния ляв ъгъл. Интер бързо се съвзе от шока и в 21-а минута Мартинес изравни.

През втората част Интер овладя самодейността и съумя да направи цялостен поврат. В 65-а минута още веднъж Лаутаро се разписа след асистенция на Един Джеко.

В класирането отборът на Симоне Индзаги събра актив от 40 точки в класирането, на два пункта пред първенеца Милан, който е втори. Кремонезе е на дъното с 7 точки.