Отборът на Интер изпусна победата над Фиорентина в мач

...
Отборът на Интер изпусна победата над Фиорентина  в мач

"Фиорентина" препъна "Интер" в края

Отборът на " Интер " изпусна успеха над " Фиорентина " в мач от 16-ия кръг в Серия " А ". Душан Влахович вкара за " Ла Виола " в добавеното време при равенството 1:1, само че и по този начин " нерадзурите " остават на върха в класирането.

Още в 8-ата минута гостите поведоха в резултата с първата си по-добра офанзива в мача, при която Борха Валеро получи топката в наказателното поле, финтира Максимович и с удар през краката му прати топката в мрежата за 0:1.

Испанецът не отпразнува гола си от почитание към тифозите на някогашния си отбор.

Пет минути по-късно Лаутаро Мартинес опита атрактивна задна ножица, само че вратарят на " виолетовите " избави удара на аржентинеца.

В ответната офанзива Милан Бадел насочи мощен удар от далечна отдалеченост и единствено блестящата интервенция на Самир Ханданович попречи да се стигне до изравнително попадение.

В 39-ата минута Ромелу Лукаку подаде за непокрития Лаутаро Мартинес, който вкара топката във вратата, само че след намесата на VAR голът не бе приет.

В 45-ата минута домакините желаеха дузпа за игра с ръка на Стефан де Фрай, само че углавен удар не бе отсъден.

През второто полувреме вратарите демонстрираха положителни рефлекси и предотвратиха нови попадения. В добавеното време обаче Ханданович нямаше какво да стори. Влахович нахлу в наказателното поле и изравни за крайното 1:1.

След равенството " Интер " събра 39 точки и остава първи поради по-добра голова разлика от първенеца " Ювентус ". " Фиорентина " заема 13-а позиция със 17 точки и е на 4 пред зоната на изпадащите.
Източник: btvnovinite.bg