Отборът на Икономически университет-Варна продължава да е единствен без загуба

...

Баскетболистите на Икономическия университет продължават без грешка в А група

Отборът на Икономически университет-Варна продължава да е единствен без загуба в източния район на мъжката " А " група по баскетбол. Тимът се наложи като посетител над Черноморец по безапелационен метод - 83:55. Така варненци са със 7 победи и еднолично на върха в класирането, а бургазлии са в долната му част с 2-5. В идващия кръг ИУ посреща Чавдар Троян, а Черноморец гостува на Шумен.

Домакините бяха напред в резултата единствено през първите няколко минути, след които ИУ направи серия от 24:6 и се откъсна с 15 точки напред след първата част. До почивката варненци към този момент имаха 27 точки задатък и два пъти по-голям актив при 54:27. През второто полувреме темпото спадна, а гостите нямаха никакъв проблем да поддържат задатъка си и да стигнат до безапелационната победа.
Всички в състава на спечелилите влязоха в игра, а 11 от тях се разписаха в мача. Мартин Коцев записа 14 точки и 6 асистенции, 12 вкара Ивайло Тодоров, а 10 – Дамян Шишков.
За Черноморец Стоян Милчев приключи с 19 точки и 8 битки, а по 9 вкараха Емил Димов и Йоан Петров.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg