Отборът на Хетафе надделя с 1:0 като гост на последния

...

Хетафе спечели край Коста дел Сол и финишира в подножието на Европа

Отборът на Хетафе надви с 1:0 като посетител на последния Малага в среща от последния кръг на испанския шампионат. Лоик Реми означи от дузпа в 73-ата минута. С триумфа отборът на Пепе Бордалас приключи на осма позиция, първата която не дава право на присъединяване в Европа. Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” играха малко по-добре през първото полувреме. Срещата вървеше в мудно движение и без положения. В 63-ата минута Висенте Гуаита се намеси след удар на Диего Ролан. В 67-ата Максим Лестиен направи огромен пропуск самичък против вратаря. В 72-ата Лоик Реми беше спънат в наказателното поле и по-късно осъществя дузпата. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 38 кръг, събота 19 май  Малага 0:1краен резулат  Хетафе