Отборът на Хебър Пазарджик допусна тежка загуба с 0:3 у

...

Румънци шокираха шампиона на България в квалификациите за Шампионската лига

Отборът на Хебър Пазарджик позволи тежка загуба с 0:3 вкъщи в първия квалификационен мач за влизане в групите на Шампионската лига против Аркада Галац.

Шампионът на България бе надигран изрично в първия гейм, когато гостите не изпуснаха самодейността нито за момент и затвориха частта при 22:25.

Вторият гейм вървеше напълно по усета на „ тигрите “ и те даже натрупаха задатък от 4 точки в средата му, само че в последна сметка дописнаха серия от шест следващи точки за противника, с цел да може в последна сметка да правят отстъпка с 19:25.

В третата част сюжетът се повтори, само че този път още по-болезнено, тъй като Хебър стигна до цели 3 геймбола при 24:22, единствено с цел да загуби най-после с 24:26.

Реваншът сред двата тима е на 12 октомври, където българите ще преследват наложителна победа минимум с 3:1, с цел да опазят шансове за завръщане в Шампионската лига.
Източник: fakti.bg