Отборът на Хърватия победи Армения с 1:0 като гост в

...
Отборът на Хърватия победи Армения с 1:0 като гост в
Коментари Харесай

Хърватия се наложи минимално над Армения и оглави квалификационна група D за Евро 2024

Отборът на Хърватия победи Армения с 1:0 като посетител в Ереван в четвъртия си дуел от група D на квалификациите за eвропейското състезание по футбол през 2024 година. С третия си следващ триумф хърватите оглавиха краткотрайното класиране с 10 точки, колкото има и вторият Турция, само че от пет дуела. Арменците остават със 7 точки на трета позиция в подреждането също след пет мача.

Победният гол за гостите от Хърватия осъществя Андрей Крамарич в 13-ата минута.

Хърватите първи стигнаха до рисково състояние пред вратата на противника в деветата минута, откакто Бруно Петкович засече положително центриране в наказателното поле на домакините и стреля, само че прати топката вдясно от вратата. Четири минути по-късно Андрей Крамарич бе прецизен за 1:0 като обстановката бе преразгледана със системата за видеоарбитраж-ВАР поради подозрения за засада в хода на офанзивата и в последна сметка попадението бе зачетено.

Лука Иванушец получи комфортно подаване в 28-ата минута, стреля от обещаваща позиция, само че ударът му бе блокиран от бранител на Армения. Пак Иванушец пропусна късмет да усили задатъка на Хърватия в 43-ата минута, стреляйки вдясно от вратата на домакините.

В добавените минути на първото полувреме и двата отбора пропиляха благоприятни условия за гол. Иван Перишич стреля рисково във втората минута на добавеното време, само че вратарят на Армения Огнен Чанчаревич се намеси в точния момент, а в две минути по-късно изстрел на Ваган Бичахчян бе спрян от стража на гостите Доминик Ливакович.

Чарчаревич имаше огромна заслуга преднината на Хърватия да остане единствено един гол и през второто полувреме. В 56-ата минута Крамарич стреля отблизо разстояние, само че не съумя да преодолее вратаря на Армения, а в 61-ата създателят на единственото попадение в мача още веднъж бе неакуратен.

Огнен Чанчаревич опази вратата си и минута по-късно след следващата рискова офанзива на гостите, приключена от Перишич, а в 87-ата минути Петър Муса пропиля последния късмет за Хърватия за второ попадение.

Хърватите ще одобряват Турция в идващия си мач от евроквалификациите на 12 октомври, а отборът на Армения ще гостува на Латвия.





Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР