Отборът на Франция спечели първа европейска титла по футбол при

...

Франция спечели първа европейска титла по футбол за жени до 17 години

Отборът на Франция завоюва първа европейска купа по футбол при дамите до 17 години.

В мача за златните медали на Стария континент „ петлите “ се постановиха с 3:2 над селекцията на Испания.

След нулево първо полувреме Франция откри резултата на стадион „ Лулекула “ в Талин в 64-ата минута посредством Лиана Жозеф. Отново тя бе в епицентъра на събитията, когато четвърт час преди края на постоянното време удвои преднината на своята страна.

Французойките направиха преднината си класическа посредством капитана си Мелин Менди, който се разписа от дузпа в 78-ата минута.

„ Ла Фурия “ съумя да се върне в срещата от нежеланата си позиция в 79-ата минута, когато капитанът на отбора Вики Лопес понижи изоставането на испанките и още веднъж тя вкара и второ попадение секунди по-късно.

Въпреки натиска на Испания, Франция съумя да удържи нежната си преднина до края на срещата, с което се поздрави с първа европейска купа при 17-годишните футболистки.