Отборът на Франция надделя с 1:0 над Уругвай в приятелска

...

Франция повали Уругвай, но всички погледи бяха насочени към Мбапе

Отборът на Франция надви с 1:0 над Уругвай в другарска среща, игран на “Стад дьо Франс”. Оливие Жиру донесе успеха с попадение от дузпа в 52-ата минута. Новината от дуела обаче е контузията на нападателя на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе, който падна неприятно върху рамото си и трябваше да бъде сменен още преди почивката. Само седмица преди основния конфликт на ПСЖ в Шампионската лига - против Ливърпул, и Мбапе, и Неймар получават травми в другарски мачове. Дидие Дешан пусна огромна част от основните си футболисти, отпред с нападателното трио Килиан Мбапе, Оливие Жиру и Антоан Гризман. Оскар Табарес също пусна атомната си офанзива - Луис Суарес и Единсон Кавани. “Петлите” започнаха по-силно и нерядко напипваха пробойни в отбраната на южноамериканците. В четвъртата минута Менди изведе Жиру, който от добра позиция стреля около близката греда. В 15-ата вратарят изрита топката, Жиру смъкна с глава за Гризман, който бързо изведе Мбапе. Френският бързак се стрелна, освобождавайки се от бранител, само че самичък против вратаря не откри точния удар. Три минути по-късно Матюди овладя в наказателното поле и стреля от комфортна позиция, само че след след рикошет завоюва единствено корнер. В 28-ата Луис Суарес провали първата в действителност добра офанзивата на Ла Селесте, повеждайки си неприятно. В 30-ата Ндомбеле изведе точно Мбапе, който самичък против вратаря понечи да финтира, стражът Мартин Кампаня мазета топката с крайник, само че по-късно препъна Мбапе, който падна неприятно на рамото си. Въпреки опитите да продължи младата суперзвезда трябваше да напусне терена прибързано.