Отборът на Евертън успя да стигне до победата над Борнемут

...

Борнемут пусна кръв на Рууни, но Евертън взе победата след обрат

Отборът на Евертън съумя да стигне до успеха над Борнемут в мач от седмия кръг на Премиър лийг. “Карамелите” губеха с 0:1 13 минути преди последния съдийски сигнал, само че в последна сметка се добраха до обрата - 2:1. В воин за домакините се трансформира Умар Ниасе. Сенегалският нападател означи и двете попадение за триумфа. За гостите от Южна Англия пък резултата откри Джошуа Кинг малко след почивката.

През първо полувреме властваше битката на терена и даже Уейн Рууни пострада при една обстановка, когато несъзнателно бе ударен с лакът от съперников състезател. Бившият състезател на Манчестър Юнайтед трябваше да напусне играта за няколко минути, откакто от веждата му течеше щедро кръв.

След почивката играта доста се раздвижи в техническо отношение. Така още в 49-ата минута гостите откриха резултата. Кинг получи топката в половината на противника и откакто напредна към наказателното поле откри междина за пукотевица, с цел да прати топката във вратата по земя. Последва сериозен напън на Евертън, който в последна сметка донесе нужния резултат. Първо в 77-ата минута резервата Том Дейвис откри Ниасе на чиста позиция и нападателят прати топката около Асмир Бегович за 1:1. Само пет по-късно “карамелите” стигнаха до цялостния поврат. При един рикошет кълбото се озова при Ниасе на задна греда, който отблизо разстояние нямаше по какъв начин да сбърка.

По този метод Евертън взе глътка въздух след слабия си старт на шампионата. Играчите на Роналд Куман събраха седем точки в подреждането и към този момент не са в рисковата зона, заемайки 13-о място. Там обаче е Борнемут, който остава предпоследен с едвам три. Премиър лийг 7 кръг, неделя 1 октомври  Евертън 16:15  Бърнли