Отборът на Евертън победи Нотингам Форест с 2:0 в един

...

Евертън диша по-спокойно след победа срещу Нотингам Форест

Отборът на Евертън победи Нотингам Форест с 2:0 в един от най-важните си мачове за сезона във Висшата лига. " Карамелите " към този момент дишат една концепция по-спокойно, защото са 16-и и към този момент са с четири точки пред Форест, който е първи над зоната на изпадащите. Пет точки пък разделят отбора на Шон Дайш от 17-ия Лутън. Все отново борбата за оцеляване ще продължи и в идващите заключителни мачове.

Домакините поведоха в 29-ата минута, когато Идриса Гай завоюва изгубена топка на границата на наказателното поле и се разписа с прецизен шут. Второто попадение бе доста красиво. Дуайт Макнийл получи пас пред наказателното от Абдулайе Дукуре в 76-ата минута и стреля от далечно разстояние, вкарвайки за 2:0 с рикошет от лявата странична греда.

За Евертън следва дерби против Ливърпул, след което е третото следващо домакинство на " карамелите ". Съперник ще бъде Брентфорд, а по-късно идва втори мач на сезона - посещение на Лутън Таун, който е първи под чертата.