Отборът на Емполи се поздрави с втора победа от началото

...

Емполи се пребори за втора победа през сезона

Отборът на Емполи се поздрави с втора победа от началото на сезона в Серия “А”. След като първата бе записана още в първия кръг, през днешния ден Емполи надделя вкъщи с 2:1 Удинезе. Срещата бе от 12-ия кръг и след нейния край Емполи заема 18-о място в класирането с 9 точки. Удинезе е с една позиция по-нагоре и със същия брой точки.

Миха Заич даде задатък на Емполи в резултата с удар отблизо разстояние в 41-ата минута. Шест минути след почивката Франческо Капуто бе прецизен за 2:0 с удар с глава след центриране от ъглов удар.

В 80-ата минута Родриго Де Паул пропусна дузпа за Удинезе, само че секунди по-късно Игнасио Пусето с удар от въздуха от напълно близко разстояние изпрати топката във вратата на домакините. Играчите на Емполи въпреки всичко удържаха успеха в заключителните минути и взеха скъпи три точки.
СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ ПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ Серия А 12 кръг, неделя 11 ноември  Емполи 2:1краен резулат  Удинезе