Дейвис и Антъни изведоха Лейкърс до победа над Портланд

...
Отборът на Ел Ей Лейкърс сложи край на серията си

Отборът на Ел Ей Лейкърс сложи край на серията си от три поредни загуби в Лигата, след като победи Портланд Трейл Блейзърс с 99:94 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В оспорван двубой домакините направиха силна последна част (27:19), за да стигнат до успеха.
Ветеранът Кармело Антъни продължава със силните си изяви през този сезон
Без звездата си ЛеБрон Джеймс, който се възстановява от контузия в коляното, Езерняците започнаха по-уверено и натрупаха преднина от 13 точки малко след началото на втората четвъртина, но след това гостите влязоха в добра серия и поведоха с шест точки в средата на третата част. В най-важните минути Антъни Дейвис пое контрол над събитията и се отчете с 19 точки и 7 борби в последната част, за да изведе своите до победата.

Дейвис завърши с 30 точки и 15 борби, Кармело Антъни се включи от пейката с 24 точки и 8 борби при 66,7 процента успеваемост на стрелбата, а Ръсел Уестбрук остана на точка от трипъл-дабъл - 9 точки, 10 борби и 13 асистенции. Ветеранът Дуайт Хауърд също допринесе за успеха с 10 точки и 7 борби за 11 минути игра. За Портланд над всички бе Норман Пауъл с 30 точки, а центърът Юсуф Нуркич завърши с 16 точки и 13 борби.

Въпреки този успех Лейкърс остават с негативен баланс (27-29) и заемат девето място в Западната конференция, докато Портланд е една позиция по-надолу с актив 21-31.