Отборът на Дунав спечели с 4:3 гостуването си на Лудогорец

...

Дунав и дубълът на Лудогорец си спретнаха голово шоу

Отборът на Дунав завоюва с 4:3 гостуването си на Лудогорец 2 в последна зимна контрола, играна на един от терените в комплекса " Гнездо на орли ". Момчетата на Ради Здравков позволиха гол при започване на дуела, когато се разписа опитният бранител Мартин Ковачев. В 20-ата минута обаче съумяха да възстановят равенството. Точен бе Томас Цвятков от дузпа.

Гостите осъществиха още две попадения, откакто първо Красимир Станоев, а по-късно и Васил Шопов бяха точни. Малките лудогорци понижиха на 2:3 две минути преди да изтече постоянното време на първата част, откакто Бирсент Карагерен си означи автогол.

През второто полувреме Дунав вкара и четвърти гол, дело на бързоногото крило Юлиян Ненов. Мартин Милков оформи крайното 3:4. Малко преди попадението Денислав Александров излезе в чиста голова позиция, само че заложи на силата на удара и пропусна.

" Радващо е, че създадохме доста обстановки за гол, само че за жал пропуснахме огромна част от тях. Затова и резултатът е отрицателен за нас. Владеехме повече топката и разигравахме добре, от което сме удовлетворени ", разяснява помощник-треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

Дунав : Мартин Луков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Преслав Петров, Попадийн, Станоев, Димов, Шопов, Ненов, Карагарен, Клаудио
Резерви : Енчев, Милчев, Ларин, Хюсеин, Зитоуни, Сандес, Георгиев

Лудогорец 2 : Васил Симеонов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Ерол Дост, Доминик Янков, Светослав Ковачев, Томас Цвятков, Цветослав Петров Резерви : Дамян Дамянов, Андриан Димитров, Кристиян Китов, Тихомир Димитров, Иван Великов, Мартин Милков