Отборът на Добруджа продължава да затъва, след като в жизненоважния

...

Добруджа продължава да затъва, загуби ключово домакинство

Отборът на Добруджа продължава да затъва, откакто в жизненоважния конфликт с Пирин (Благоевград) позволи проваляне пред лична аудитория. Футболистите на Емил Велев отстъпиха с 1:2 на благоевградчани в дуел, който трябваше наложително да завоюват, в случай че желаят да вземат глътка пресен въздух в ожесточената битка за оцеляване измежду експертите.

След нулево първо полувреме “орлетата” започнаха стремително втората част, откакто Росен Кръстев откри резултата директно след подновяването на играта. Десет минути по-късно домакините се върнаха в мача, откакто Тодор Колев се разписа след тъкмо изпълнен 11-метров углавен удар. Надеждите на “жълто-зелените” за цялостен поврат обаче угаснаха в 71-ата минута, когато Цветомир Вачев се възползва от груба неточност в отбраната им и донесе трите точки за Пирин.

С тях отборът на Петър Златинов събра 16 точки в актива си и се отдалечи на четири от зоната на изпадащите. Първият тим под чертата - Кариана (Ерден), има 12 точки, а Добруджа е на дъното с 10. Клубът от “Дружба” продължава отрицателната си серия от 14 следващи дуела без победа. За първи и финален път през този сезон добруджанци победиха Несебър (1:0) във втория кръг. Втора лига 16 кръг, събота 1 декември  Добруджа 1:2краен резулат  Пирин (Благоевград)