Отборът на Добрдужа 07 (Добрич) се поздрави с изключително важна

...

Добруджа с важна победа над Черно море в Efbet Супер Волей

Отборът на Добрдужа 07 (Добрич) се поздрави с извънредно значима победа в 14-ия кръг от Efbet Супер Волей, откакто се наложи като посетител над Черно море (Варна) с 3:1 (25:21, 21:25, 25:16, 25:19) в мач, игран в зала " Христо Борисов ".

Това е втора поредна и общо 3-а победа за добруджанци, които се намират на 10-о място във краткотрайното класиране с 11 загуби и 12 точки, като днешният триумф може да изиграе основна роля за оцеляването им в елита. Черно море пък остава 8-и с 5 победи, 9 загуби и 13 точки. В междинния 15-и кръг Добруджа приема Пирин (Разлог), до момента в който варненци са още веднъж домакини, само че на Славия. И двете срещи са в сряда (15 февруари).

Гостите от Добруджа стартираха малко по-силно в първия гейм, повеждайки на два пъти с 3:1 и 7:4, като резервираха разликата до 19:14. Черно море притисна добричлии до стената при 20:21, само че Добруджа съумя да вземе своето и да поведе след 25:21. Играчите на Данаил Милушев започнаха по-стабилно и във втория гейм и дръпнаха с 4:1, само че след тъждество при 8:8 домакините взеха преимущество от 14:10. Добруджа бързо стигна до 16:16, а играта “точка за точка ” продължи в идващите няколко минути. Черно море обаче сподели здрави нерви и завоюва частта с 25:21.

Завързано беше началото на третия гейм като равенството се резервира до 9:9, само че отлична игра на Жулиен Георгиев в офанзива и от сервис направи разликата за Добруджа - 14:9. Домакините усъвършенстваха играта си на блок, само че от другата страна на мрежата също дадоха отговор с отлични изяви на обсада, взимайки гейма с безапелационното 25:16. Силни изяви на добричлии им дадоха преимущество в четвъртия гейм като Златко Кьосев се отличи с два аса в тези моменти - 9:4. Добруджа резервира преднината си до 12:6, само че по-късно последва спад в тяхната централизация и поредност от неточности, а домакините се възползваха от това, с цел да понижат до 15:16. Черно море обаче не устоя на напрежението и на собствен ред стартира да бърка, което донесе нужната доза успокоение за Добруджа, които затвориха гейма след 25:19, а с това и мача с 3:1.

За следващ път над всички за Добруджа беше Жулиен Георгиев, който приключи мача със страхотните 30 точки (3 блока, 1 ас и 57% успеваемост в офанзива - +22) за успеха и беше отличен като MVP на мача. Златко Кьосев добави още 18 точки (3 блока, 3 аса, 43% успеваемост в офанзива и 47% положително посрещане - +9) за триумфа.

За отбора на Черно море над всички бе Симеон Димитров със 17 точки (3 блока, 1 ас, 39% успеваемост в офанзива и 45% положително посрещане - +9).
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto