Отборът на Денвър Нъгетс спечели титлата в Националната баскетболна асоциация

...

Нов шампион в НБА

Отборът на Денвър Нъгетс завоюва купата в Националната баскетболна асоциация за първи път в историята си. " Буците " се постановиха над Маями Хийт с 94:89 (22:24, 22:27, 26:20, 24:18) в Денвър и заслужиха трофея " Лари О`Брайън " с 4:1 победи.
" Идеално, свършихме си работата и в този момент можем да се приберем удовлетворени вкъщи ", съобщи след триумфа сърбинът Никола Йокич, определен за най-полезен състезател във финала.
" Това беше може би най-хубавият ни мач в отбрана за целия сезон и все пак не беше задоволително ", сподели след загубата треньорът на Маями Ерик Споелстра. Звездата на отбора му Джими Бътлър вкара 13 т. в последната част единствено за 3 мин., само че и това не стигна.
Йокич бе най-резултатен с 28 т. и 16 извоювани битки. Той към този момент е избиран два пъти за най-полезен в НБА за постоянния сезон през 2021 и 2022 г.
Собственикът на Денвър - милиардерът Стан Крьонке, през сезона стана първенец с Лос Анджелис Рамс в НФЛ и с Колорадо Аваланч в НХЛ.
Маями Хийт, първенец в НБА от 2006, 2012 и 2013 година, загуби четвърти край след 2011, 2014 и 2020 година и не съумя да стане първият победител в НБА, приключил осми в постоянния сезон.>
Източник: duma.bg