Отборът на Ден Бош не успя да победи НЕК Наймеген

...

Ден Бош изпусна победата в края, Велков с цял мач

Отборът на Ден Бош не съумя да победи НЕК Наймеген в семейството си от 6-ия кръг на Ерсте дивизие в Холандия. Срещата приключи 2:2, като домакините изпуснаха успеха в добавеното време. Цял мач за Ден Бош изигра българският бранител Стефан Велков.

Домакините поведоха с автогол на Одентал в 41-ата минута, само че в 78-ата Хаар Ромени изравни.

Ден Бош бързо си върна преднината в 80-ата минута след прецизен изстрел на Рубен Родригес, само че в 3-ата минута на добавеното време Великоня оформи крайното 2:2.

Ден Бош игра с човек по-малко от 70-ата минута, когато Вейсенен получи втори жълт и червен картон.

Така Ден Бош остава без триумф на сметката си от началото на сезона. Отборът се намира на 19-ото място с 3 точки. НЕК пък заема 7-ата позиция с 8 извоювани точки.