Отборът на Черноморец“ изигра един от най-добрите си мачове от

...

„Черноморец“ би шампиона „Балкан“

Отборът на „ Черноморец “ изигра един от най-хубавите си мачове от началото на сезона в НБЛ, като надигра първенеца „ Балкан “ с 93:83 пред въодушевените фенове в зала „ Бойчо Брънзов “.

Момчетата на треньора Васил Евтимов безусловно изригнаха през първото полувреме. Почивката пристигна при запаметяващо се 60:40. Почти всичко се получаваше в играта на нашите, а гостите от Ботевград по този начин и не откриха съпротивителни сили, с цел да признаят най-после превъзходството на „ Черноморец “.

Плеймекърът Мунис Туту приключи с 25 точки и 9 асистенции. Центърът Макол Мойен властваше под кошовете и се регистрира с 18 точки и 7 битки.

Капитанът Георги Боянов вкара 16 точки и добави към актива си впечатляващите 8 откраднати топки. По 10 точки осъществиха другите двама от титулярната петица Симеон Лепичев и Джордан Тъкър, както и резервата Николай Титков.

„ Изиграхме фантастично първо полувреме. Играхме с разпределяне, като същински тим “, съобщи старши треньорът на спечелилите Васил Евтимов.

С 23 точки – 7 победи и 9 загуби „ Черноморец “ заема шесто място в НБЛ. Следващият мач на „ акулите “ е още веднъж в зала „ Бойчо Брънзов “ на 1 февруари, когато ще гостува столичният гранд ЦСКА.
Източник: novinata.bg