Отборът на Черноморец (Бургас) воден от Слави Костенски записа историческа

...

Черноморец записа историческа победа в Смолян

Отборът на Черноморец (Бургас) воден от Слави Костенски записа историческа победа с 1:0 на старта в Трета лига. " Акулите ", които имат упоритост през сегашния сезон да се завърнат в професионалния футбол завоюваха доста значим триумф при визитата си на Родопа, а попадението падна в последните минути на срещата. Това е и първа победа за бургазлии, които не бяха печелили против този конкурент в Смолян, а домакините още веднъж се пробваха да измъкнат най-малко непълен триумф.

Двубоят вървеше към реми, само че напористата игра на гостите след почивката даде резултат. В 84-та минута акулите стигнаха до триумфа. След остро центриране на Милен Танев в наказателното поле, най-съобразителен се оказа бранителят Стоян Кижев, който се включи в офанзивата и засече с крайник, пращайки топката под плонжа на вратаря Стилиан Ангелов за крайното 0:1. Тимът на Слави Костенски ще отпътува за Бургас с трите точки.