Отборът на Черноморец (Бургас) остана в битката за полуфиналите в

...

Черноморец остана в битката за полуфиналите в НБЛ след драма в Плевен

Отборът на Черноморец (Бургас) остана в борбата за полуфиналите в Националната баскетбола лига след драма в Плевен и минимална победа над Спартак с 85:84 във втория мач от четвъртфиналите. Така резултатът в серията към този момент е 1-1, а третият мач е на 8 май в Бургас.

След безусловно равностойно първо полувреме, двата тима се захапаха крепко след почивката, като гостите съумяха да удържат финалния взлом на своя противник до края.

Евгени Хаджирусев избухна с 28 точки след 4 тройки, 22 вкара Георги Боянов, като хвана и 15 битки а 18 – Константин Коев. С 12 точки и 13 битки се отличи Андрей Иванов.

За домакините 16 точки вкара Николай Стоянов, 15 – Димитър Маринчешки, а 14 – Максим Корниенко. С 12 точки се включи Мартин Маринов.