Отборът на Черно море Тича записа 10-ата си победа в

...

Черно море Тича победи трудно Миньор в НБЛ

Отборът на Черно море Тича записа 10-ата си победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Пред лична аудитория варненският отбор надви мъчно над Миньор с 86:69 с доста мощна последна четвърт. Черно море Тича остава на шестата позиция в касирането, като тимът има и 12 провали. Съставът на Миньор, който в този мач не бе воден от треньора Георги Младенов поради наказване на експерта, има 7 победи и 15 провали.

Гостите започнаха по-добре срещата и след едно тъждество при 4:4 поведоха със 7:4 с панер на Никола Ивкович. Домакините незабавно изравниха при 7:7 с тройка на Тач Ънру. Три минути и 12 секунди преди края на първата част Черно море Тича поведа с 5 точки при 14:9. В края на първия интервал играчите на Миньор съумяха да понижат изоставането си и Черно море Тича взе първата част с 18:17.

Миньор започва по-добре и втория интервал и първоначално му вкара 7 против 2 точки и поведе с 24:20, а след поти 3 минути игра – с 6 точки 28:22. Последваха положителни минути за домакините, които съумяха да изравнят при 29:29 към 4 минути и половина преди почивката. Малко по-късно Черно море Тича още веднъж поведе в резултата. Миньор 2015 съумя да изравни резултата при 35:35, последва още едно тъждество, а с панер на Ромело Бърел секунда преди почивката на полувремето резултатът бе еднакъв – 39:39.

Веднага след почивката играта бе доста равностойна и резултатът се движеше панер за панер. След две изравнявания на резултата гостите съумяха да поведат с 4 точки при 48:44. Малко по-късно Миньор 2015 поведе с 5 точки след тройка на Лъчезар Тошков – 53:48. Малко повече от две минути преди края на третия интервал домакините изравниха при 53:53, след което поведоха. Последва още едно тъждество, само че с тройка на Тач Ънру секунда преди края Черно море водеше преди последната решителна четвърт с 2 точки – 58:56.

През последната част играта бе относително равностойна, само че домакините успяваха да поддържат задатък от три и повече точки. Малко повече от три минути преди края на мача Черно море Тича съумя да поведе с 10 точки – 75:65, а малко по-късно и с 13 точки. Домакините не позволиха да се стигна до поврат и завоюваха мача с 86:69.