Отборът на Челси записа класическа победа с 3:0 над Уест

...

Отново радост в Челси, Азар върна сините в Топ 4

Отборът на Челси записа класическа победа с 3:0 над Уест Бромич в последния мач от 27-ия кръг във Висшата лига.

Головете бяха дело на Еден Азар, който се разписа два пъти и Виктор Моузес, който добави едно попадение.

Антонио Конте: Беше ясно кои са любимците за купата в Англия
Конте: Беше ясно кои са любимците за купата в Англия

" Всички знаеха, че това са двата манчестърски тима "

Още в 3-ата минута новото попълнение на гостите - Даниел Стъридж получи травма и бе наложително сменен. Нападателят се причисли към " дроздовете " от Ливърпул, точно тъй като " мърсисайдци " не можеха да разчитат на него поради многочислените му контузии. Според последната информация, той е получил разтежение в задната част на бедрото.

В 25-ата минута, Азар откри головата сметка на лондочани, след чудесно разиграване с Оливие Жиру. След удара му, Фостър нямаше никакви шансове и белгиецът се разписа за 1:0. Бившият състезател на Арсенал имаше няколко положителни благоприятни условия да удвои преднината на своя отбор, само че през първата част Челси по този начин и не доближи до второ попадение.

През втората част, Виктор Моузес удвои, успявайки да се възползва от рикоширалата в съперников защитник топка и да я наниже в мрежата за 2:0.

Крайното 3:0 бе завършено от Азар в 71-ата минута, откакто преодоля с леко отбраната на УБА и от границата на наказателното поле матира Фостър.

След тази победа Челси още веднъж е в Топ 4 с актив от 53 точки, единствено на пункт от третия Ливърпул.