Отборът на "Челси" нанесе първа загуба на "Манчестър Сити" във

...

Челси нанесе първа загуба на Сити и остави Ливърпул на върха

Отборът на "Челси " нанесе първа загуба на "Манчестър Сити " във Висшата лига. В дербито на 16-ия кръг "сините " се постановиха с 2:0 и по този начин оставиха на върха в класирането "Ливърпул ", който по-рано денем победи "Борнемут " с 4:0.

Головете за домакините бяха дело на Н'Голо Канте в 45-ата минута и Давид Луис в 78-ата.

началото на срещата първенците владееха повече топката, а на Кепа му се наложи да отразява удари на Рахим Стърлинг и Лерой Сане. При първата си по-опасна офанзива обаче напред в резултата излязоха лондончани. Алонсо овладя топката на границата на наказателното поле и подаде към Азар. Белгиецът откри свободния Канте, който с мощен удар се разписа за 1:0.

В 78-ата минута Давид Луис засече с глава центриране от корнер и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Едерсон - 2:0.

След този триумф "Челси " събра 34 точки и изпревари по голова разлика "Арсенал " на третото място в класирането. "Манчестър Сити " е втори с 41 точки, с 1 по-малко от "Ливърпул ", който единствен остава без загуба от началото на сезона.
Източник: bnews.bg