Отборът на Бруклин Нетс се оказа големият победител в първия

...
Отборът на Бруклин Нетс се оказа големият победител в първия
Коментари Харесай

Армагедон от сделки в първите часове на трансферния прозорец в НБА

Отборът на Бруклин Нетс се оказа огромният победител в първия ден на отварянето на трансферния прозорец в Националната баскетболна асоциация.

"Мрежите " съумяха да съберат дружно гарда Кайри Ървинг, който идва като свободен сътрудник от Бостън Селтикс, както и крилото Кевин Дюрант, който идва със договорка за замяна с Голдън Стейт Уориърс. В подмяна на Дюрант "войните " ще получат Д'Анджело Ръсел, Шабаз Нейпиър и Тревър Греъм.

Освен Ървинг и Дюрант, Бруклин съумя да си обезпечи услугите и на центъра ДиАндре Джордан, който подписа за 4 години и 40 милиона $. Сделките на Дюрант и Ървинг изненадващо не бяха даже покрай оптимални контракти, само че и двамата съумяха да подпишат договори за по 4 сезона, като този на Ървинг е за 141 милиона $, а този на Дюрант - за 164 милиона.

Финалистът в последните 5 сезона Голдън Стейт ненадейно съумя да се снабди с изгряващата звезда Ръсел, който парафира за 4 години и общо 117 милиона $.

Привличането на Ръсел с такава сериозна заплата накара Голдън Стейт да се раздели с различен основен състезател през последните 5 сезона - Андре Игуодала. Носителят на наградата за "МВП " във финалите през 2015 година бе изпратен в Мемфис дружно с избор в първия кръг на драфта през 2024 година. "Гризлитата " евентуално скоро ще освободят Игуодала и той ще може да подпише с различен тим като свободен сътрудник.

За разлика от Бруклин Нетс, съгражданите им от Ню Йорк Никс имаха много разочароващо начало на трансферния прозорец. Тимът не съумя да се снабди с нито един от водещите играчи в лигата, само че за сметка на това съумя да притегли цели трима баскетболисти, играещи на една и съща позиция - тази на тежкото крило. Това са Боби Портис, Джулиъс Рандъл и ветеранът Таж Гибсън. Договорът на Портис е за 2 години и 31 милиона $, на Гибсън - за 2 години и 20 милиона $, а на Рандъл е за 3 години и 63 милиона $.

Бостън Селтикс също претърпя съществени загуби от първия ден на прозореца. Освен напускането на Ървинг, Селтикс ще би трябвало да се оправят и без центъра Ал Хорфорд, който подписа контракт за 4 години и 97 милиона $ с Филаделфия 76ърс, както и без гарда Тери Розиър, който мина в Шарлът Хорнетс с контракт за 3 години и общо 58 милиона $. Бостън въпреки всичко съумя да притегли гарда Кемба Уокър от Шарлът с оптимален контракт за 4 години и 141 милиона $.

Големи промени настъпиха и в състава на Филаделфия 76ърс. Освен Хорфорд, Сиксърс съумяха да привлекат и гарда Джош Ричардсън от Маями Хийт, който бе включен в договорката, която изпрати Джими Бътлър в състава на "горещите ". Бътлър подписа за 4 години и 142 милиона $.

Филаделфия съумя да резервира крилото Тобайъс Харис с контракт за 5 години на обща стойност 180 милиона $. Сиксърс обаче бяха напуснати от ветерана Джей Джей Редик, който подписа с Ню Орлиънс Пеликанс за 2 години и 26,5 милиона $.

Един от най-големите договори за вечерта пък подписа крилото на Милуоки Бъкс Крис Мидълтън, който остава в отбора за още 5 години против 178 милиона $.

На Запад един от най-големите договори получи гардът на Денвър Нъгетс Джамал Мъри, който преподписа за 5 години и общо 170 милиона $.

Въпреки сериозните разбърквания, на трансферния пазар към момента остават някои от "големите риби " като Клей Томпсън, ДеМаркъс Казънс, както и носителят на наградата за "Най-полезен състезател във финалите " Кауай Ленард

Ето и някои от другите по-интересни покупко-продажби от тази нощ:

Патрик Бевърли остава в Лос Анджелис Клипърс с контракт за 3 години/40 милиона $

Ед Дейвис минава в Юта Джаз с контракт за 2 години/10 милиона $

Родни Хууд остава в Портланд Трейл Блейзърс с контракт за 2 години/16 милиона $

Томас Брайънт остава във Вашингтон Уизардс с контракт за 3 години/25 милиона $

Малкълм Брогдън минава в Индиана Пейсърс с контракт за 4 години/85 милиона $

Боян Богданович минава в Юта Джаз с контракт за 4 години/73 милиона $

Ал-Фарук Амину минава в Орландо Меджик с контракт за 3 години/29 милиона $

Терънс Рос остава в Орландо Меджик с контракт за 4 години/54 милиона $

Гарет Темпъл остава в Бруклин Нетс с контракт за 2 години/10 милиона $

Йонас Валанчиунас остава в Мемфис Гризлис с контракт за 3 години/45 милиона $

Дерик Роуз минава в Детройт Пистънс с контракт за 2 години/15 милиона $

Харисън Барнс остава в Сакраменто Кингс с контракт за 4 години/85 милиона $

Брук Лопес остава в Милуоки Бъкс с контракт за 4 години/52 милиона $

Джордж Хил остава в Милуоки Бъкс с контракт за 3 години/29 милиона $

ДеМаре Керъл минава в Сан Антонио с контракт за 2 години/13 милиона $

Майк Скот остава във Филаделфия 76ърс с контракт за 2 години/9,8 милиона $

Джереми Ламп минава в Индиана Пейсърс с контракт за 3 години/31,5 милиона $

Рики Рубио минава във Финикс Сънс с контракт за 3 години/51 милиона $

Тревър Ариза минава в Сакраменто Кингс с контракт за 2 години/25 милиона $

Кристапс Порзингис остава в Далас Маверикс с контракт за 5 години/158 милиона $

Руди Гей остава в Сан Антонио с контракт за 2 години/32 милиона $

Деуейн Дедмън минава в Сакраменто Кингс с контракт за 3 години/41 милиона $.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР